Alle voertuigen

De VW T5/T6 LR ombouwen

Alle cijfers die je nodig hebt vóór de eerste zaagsnede: maten van de laadruimte, gewichten en asbelastingen — plus de berekening die niemand anders maakt: wat er werkelijk voor de inbouw overblijft na het wettelijk vrij te houden laadvermogen.

Voor de inbouw

1.052 kg

Laadvermogen min het wettelijk vrij te houden laadvermogen bij 2 zitplaatsen.

Bruikbare binnenbreedte

158 cm

Na 25 mm isolatie en beplating per zijde.

Hoogte boven de vloer

136 cm

Na 50 mm vloeropbouw.

Gewichten en asbelastingen

Leeggewicht2.000 kg
Maximum toegestane massa3.200 kg
Laadvermogen1.200 kg
Wettelijk gereserveerd (2 zitplaatsen)− 148 kg
Blijft over voor de inbouw (2 zitplaatsen)1.052 kg
Wettelijk gereserveerd (4 zitplaatsen)− 318 kg
Blijft over voor de inbouw (4 zitplaatsen)882 kg
Vooras, leeg1.150 kg
Vooras, toegestaan1.600 kg
Achteras, leeg850 kg
Achteras, toegestaan1.600 kg

Het wettelijk vrij te houden laadvermogen is (zitplaatsen − 1) × 75 kg + 10 kg × (zitplaatsen + voertuiglengte in meters), volgens DIN EN 1646-2 en verordening (EU) 1230/2012.

Maten

Totale voertuiglengte530 cm
Wielbasis340 cm
Lengte van de laadruimte298 cm
Breedte van de laadruimte163 cm
Binnenhoogte141 cm
Bruikbare lengte na inbouw292 cm
Bruikbare breedte na inbouw158 cm
Bruikbare hoogte na inbouw136 cm

De breedte van de laadruimte geldt op het breedste punt. Tussen de wielkasten is die aanzienlijk smaller — wie daar een dwarsbed plant, bouwt het meestal over de wielkasten heen.

Wat erin past

Dwars slapen lukt tot ongeveer 153 cm lichaamslengte — gerekend met 5 cm toeslag voor kussen en bewegingsruimte.

In de lengte is de lengte niet het obstakel: 288 cm bruikbare lengte is genoeg voor elke lichaamslengte. Wat hier telt is wat er overblijft — bij 1,85 m lengte is dat 102 cm achter het bed voor keuken, badkamer en berging.

Stahoogte is er hier niet: boven de afgewerkte vloer blijft 136 cm over. Dit is een voertuig om te zitten, te knielen en met een hefdak.

Waar het bij dit voertuig op aankomt

Tussen het leeggewicht (2.000 kg) en de maximum toegestane massa (3.200 kg) zit 1.200 kg. Bij twee zitplaatsen moet je daarvan 148 kg vrijhouden voor personen en bagage — voor isolatie, meubels, techniek en water blijft 1.052 kg over. Bij vier zitplaatsen is het nog maar 882 kg.

De kleinste reserve zit op de vooras: leeg staat die op 1.150 kg, toegestaan is 1.600 kg. Er blijft 450 kg over — en dat gaat sneller op dan de 1.200 kg totaal laadvermogen doet vermoeden, want zware meubels staan zelden in het midden.

Alleen de carrosserie kost al gewicht: dak, zijwanden en achterdeuren komen samen op ongeveer 17,1 m². Met 19 mm Armaflex is dat zo'n 19 kg, voordat er één meubel in het voertuig staat.

Van gegevensblad naar indeling

In de app teken je bed, keuken en badkamer op schaal in precies dit voertuig — inclusief wielkasten, schuifdeur en daktoeloop. Gewicht, asbelastingen en zwaartepunt worden berekend terwijl je plant.

App in de browser openen

Verder met deze cijfers

Alle rekenmodules zijn gratis en vragen geen account — de VW T5/T6 LR staat daar al als voertuig in.

Veelgestelde vragen

Hoeveel laadvermogen heeft de VW T5/T6 LR?

Tussen het leeggewicht (2.000 kg) en de maximum toegestane massa (3.200 kg) zit 1.200 kg. Een deel daarvan moet vrij blijven voor personen en bagage, zoals de norm voorschrijft.

Hoeveel gewicht blijft er over voor de inbouw?

Bij twee zitplaatsen 1.052 kg, bij vier nog maar 882 kg — het laadvermogen min het wettelijk vrij te houden laadvermogen volgens DIN EN 1646-2.

Past een dwarsbed in de VW T5/T6 LR?

Nee. Dwars lukt het maar tot ongeveer 153 cm lichaamslengte — voor de meesten blijft het lengtebed over.

Kun je rechtop staan in de VW T5/T6 LR?

Nee. Boven de afgewerkte vloer blijft maar 136 cm over — genoeg om te zitten en te knielen, niet om te staan.

Verder lezen

De waarden komen uit de voertuigcatalogus van de VanLogic-app: gegevensbladen van fabrikanten en de ADAC-voertuigcatalogus, samengevoegd voor de gangbare modeljaren van een serie. Leeggewichten verschillen tientallen kilo's naargelang de uitrusting, en een gewichtsverhoging verandert zowel de maximum massa als de asbelastingen. Wat telt is je kentekenbewijs.