Alle voertuigen

De VW T5/T6 KR ombouwen

Alle cijfers die je nodig hebt vóór de eerste zaagsnede: maten van de laadruimte, gewichten en asbelastingen — plus de berekening die niemand anders maakt: wat er werkelijk voor de inbouw overblijft na het wettelijk vrij te houden laadvermogen.

Voor de inbouw

756 kg

Laadvermogen min het wettelijk vrij te houden laadvermogen bij 2 zitplaatsen.

Bruikbare binnenbreedte

158 cm

Na 25 mm isolatie en beplating per zijde.

Hoogte boven de vloer

136 cm

Na 50 mm vloeropbouw.

Gewichten en asbelastingen

Leeggewicht1.900 kg
Maximum toegestane massa2.800 kg
Laadvermogen900 kg
Wettelijk gereserveerd (2 zitplaatsen)− 144 kg
Blijft over voor de inbouw (2 zitplaatsen)756 kg
Wettelijk gereserveerd (4 zitplaatsen)− 314 kg
Blijft over voor de inbouw (4 zitplaatsen)586 kg
Vooras, leeg1.100 kg
Vooras, toegestaan1.550 kg
Achteras, leeg800 kg
Achteras, toegestaan1.550 kg

Het wettelijk vrij te houden laadvermogen is (zitplaatsen − 1) × 75 kg + 10 kg × (zitplaatsen + voertuiglengte in meters), volgens DIN EN 1646-2 en verordening (EU) 1230/2012.

Maten

Totale voertuiglengte490 cm
Wielbasis300 cm
Lengte van de laadruimte257 cm
Breedte van de laadruimte163 cm
Binnenhoogte141 cm
Bruikbare lengte na inbouw252 cm
Bruikbare breedte na inbouw158 cm
Bruikbare hoogte na inbouw136 cm

De breedte van de laadruimte geldt op het breedste punt. Tussen de wielkasten is die aanzienlijk smaller — wie daar een dwarsbed plant, bouwt het meestal over de wielkasten heen.

Wat erin past

Dwars slapen lukt tot ongeveer 153 cm lichaamslengte — gerekend met 5 cm toeslag voor kussen en bewegingsruimte.

In de lengte past een bed wel, maar het vult de bus: bij 1,85 m lengte blijft er achter het bed maar 62 cm over. In de praktijk betekent dat een dwarse keuken achterin, een opklapbaar bed — of toch dwars slapen.

Stahoogte is er hier niet: boven de afgewerkte vloer blijft 136 cm over. Dit is een voertuig om te zitten, te knielen en met een hefdak.

Waar het bij dit voertuig op aankomt

Tussen het leeggewicht (1.900 kg) en de maximum toegestane massa (2.800 kg) zit 900 kg. Bij twee zitplaatsen moet je daarvan 144 kg vrijhouden voor personen en bagage — voor isolatie, meubels, techniek en water blijft 756 kg over. Bij vier zitplaatsen is het nog maar 586 kg.

De toegestane asbelastingen tellen op tot 3.100 kg, dat is 300 kg meer dan de maximum toegestane massa. Je kunt beide assen dus niet tegelijk volledig benutten — de maximum massa is eerder bereikt.

De kleinste reserve zit op de vooras: leeg staat die op 1.100 kg, toegestaan is 1.550 kg. Er blijft 450 kg over — en dat gaat sneller op dan de 900 kg totaal laadvermogen doet vermoeden, want zware meubels staan zelden in het midden.

Alleen de carrosserie kost al gewicht: dak, zijwanden en achterdeuren komen samen op ongeveer 15,1 m². Met 19 mm Armaflex is dat zo'n 17 kg, voordat er één meubel in het voertuig staat.

Van gegevensblad naar indeling

In de app teken je bed, keuken en badkamer op schaal in precies dit voertuig — inclusief wielkasten, schuifdeur en daktoeloop. Gewicht, asbelastingen en zwaartepunt worden berekend terwijl je plant.

App in de browser openen

Verder met deze cijfers

Alle rekenmodules zijn gratis en vragen geen account — de VW T5/T6 KR staat daar al als voertuig in.

Veelgestelde vragen

Hoeveel laadvermogen heeft de VW T5/T6 KR?

Tussen het leeggewicht (1.900 kg) en de maximum toegestane massa (2.800 kg) zit 900 kg. Een deel daarvan moet vrij blijven voor personen en bagage, zoals de norm voorschrijft.

Hoeveel gewicht blijft er over voor de inbouw?

Bij twee zitplaatsen 756 kg, bij vier nog maar 586 kg — het laadvermogen min het wettelijk vrij te houden laadvermogen volgens DIN EN 1646-2.

Past een dwarsbed in de VW T5/T6 KR?

Nee. Dwars lukt het maar tot ongeveer 153 cm lichaamslengte — voor de meesten blijft het lengtebed over.

Kun je rechtop staan in de VW T5/T6 KR?

Nee. Boven de afgewerkte vloer blijft maar 136 cm over — genoeg om te zitten en te knielen, niet om te staan.

Verder lezen

De waarden komen uit de voertuigcatalogus van de VanLogic-app: gegevensbladen van fabrikanten en de ADAC-voertuigcatalogus, samengevoegd voor de gangbare modeljaren van een serie. Leeggewichten verschillen tientallen kilo's naargelang de uitrusting, en een gewichtsverhoging verandert zowel de maximum massa als de asbelastingen. Wat telt is je kentekenbewijs.