Alle voertuigen

De VW T3 ombouwen

Alle cijfers die je nodig hebt vóór de eerste zaagsnede: maten van de laadruimte, gewichten en asbelastingen — plus de berekening die niemand anders maakt: wat er werkelijk voor de inbouw overblijft na het wettelijk vrij te houden laadvermogen.

Voor de inbouw

919 kg

Laadvermogen min het wettelijk vrij te houden laadvermogen bij 2 zitplaatsen.

Bruikbare binnenbreedte

152 cm

Na 25 mm isolatie en beplating per zijde.

Hoogte boven de vloer

141 cm

Na 50 mm vloeropbouw.

Gewichten en asbelastingen

Leeggewicht1.400 kg
Maximum toegestane massa2.460 kg
Laadvermogen1.060 kg
Wettelijk gereserveerd (2 zitplaatsen)− 141 kg
Blijft over voor de inbouw (2 zitplaatsen)919 kg
Wettelijk gereserveerd (4 zitplaatsen)− 311 kg
Blijft over voor de inbouw (4 zitplaatsen)749 kg
Vooras, leeg600 kg
Vooras, toegestaan1.200 kg
Achteras, leeg800 kg
Achteras, toegestaan1.300 kg

Het wettelijk vrij te houden laadvermogen is (zitplaatsen − 1) × 75 kg + 10 kg × (zitplaatsen + voertuiglengte in meters), volgens DIN EN 1646-2 en verordening (EU) 1230/2012.

Maten

Totale voertuiglengte457 cm
Wielbasis246 cm
Lengte van de laadruimte278 cm
Breedte van de laadruimte157 cm
Binnenhoogte146 cm
Bruikbare lengte na inbouw273 cm
Bruikbare breedte na inbouw152 cm
Bruikbare hoogte na inbouw141 cm

De breedte van de laadruimte geldt op het breedste punt. Tussen de wielkasten is die aanzienlijk smaller — wie daar een dwarsbed plant, bouwt het meestal over de wielkasten heen.

Wat erin past

Dwars slapen lukt tot ongeveer 147 cm lichaamslengte — gerekend met 5 cm toeslag voor kussen en bewegingsruimte.

In de lengte is de lengte niet het obstakel: 268 cm bruikbare lengte is genoeg voor elke lichaamslengte. Wat hier telt is wat er overblijft — bij 1,85 m lengte is dat 83 cm achter het bed voor keuken, badkamer en berging.

Stahoogte is er hier niet: boven de afgewerkte vloer blijft 141 cm over. Dit is een voertuig om te zitten, te knielen en met een hefdak.

Waar het bij dit voertuig op aankomt

Tussen het leeggewicht (1.400 kg) en de maximum toegestane massa (2.460 kg) zit 1.060 kg. Bij twee zitplaatsen moet je daarvan 141 kg vrijhouden voor personen en bagage — voor isolatie, meubels, techniek en water blijft 919 kg over. Bij vier zitplaatsen is het nog maar 749 kg.

De toegestane asbelastingen tellen op tot 2.500 kg, dat is 40 kg meer dan de maximum toegestane massa. Je kunt beide assen dus niet tegelijk volledig benutten — de maximum massa is eerder bereikt.

De kleinste reserve zit op de achteras: leeg staat die op 800 kg, toegestaan is 1.300 kg. Er blijft 500 kg over — en dat gaat sneller op dan de 1.060 kg totaal laadvermogen doet vermoeden, want zware meubels staan zelden in het midden.

Alleen de carrosserie kost al gewicht: dak, zijwanden en achterdeuren komen samen op ongeveer 16,3 m². Met 19 mm Armaflex is dat zo'n 19 kg, voordat er één meubel in het voertuig staat.

Van gegevensblad naar indeling

In de app teken je bed, keuken en badkamer op schaal in precies dit voertuig — inclusief wielkasten, schuifdeur en daktoeloop. Gewicht, asbelastingen en zwaartepunt worden berekend terwijl je plant.

App in de browser openen

Verder met deze cijfers

Alle rekenmodules zijn gratis en vragen geen account — de VW T3 staat daar al als voertuig in.

Veelgestelde vragen

Hoeveel laadvermogen heeft de VW T3?

Tussen het leeggewicht (1.400 kg) en de maximum toegestane massa (2.460 kg) zit 1.060 kg. Een deel daarvan moet vrij blijven voor personen en bagage, zoals de norm voorschrijft.

Hoeveel gewicht blijft er over voor de inbouw?

Bij twee zitplaatsen 919 kg, bij vier nog maar 749 kg — het laadvermogen min het wettelijk vrij te houden laadvermogen volgens DIN EN 1646-2.

Past een dwarsbed in de VW T3?

Nee. Dwars lukt het maar tot ongeveer 147 cm lichaamslengte — voor de meesten blijft het lengtebed over.

Kun je rechtop staan in de VW T3?

Nee. Boven de afgewerkte vloer blijft maar 141 cm over — genoeg om te zitten en te knielen, niet om te staan.

Verder lezen

De waarden komen uit de voertuigcatalogus van de VanLogic-app: gegevensbladen van fabrikanten en de ADAC-voertuigcatalogus, samengevoegd voor de gangbare modeljaren van een serie. Leeggewichten verschillen tientallen kilo's naargelang de uitrusting, en een gewichtsverhoging verandert zowel de maximum massa als de asbelastingen. Wat telt is je kentekenbewijs.