Alle voertuigen

De VW LT45 L2H2 (Classic) ombouwen

Alle cijfers die je nodig hebt vóór de eerste zaagsnede: maten van de laadruimte, gewichten en asbelastingen — plus de berekening die niemand anders maakt: wat er werkelijk voor de inbouw overblijft na het wettelijk vrij te houden laadvermogen.

Voor de inbouw

2.051 kg

Laadvermogen min het wettelijk vrij te houden laadvermogen bij 2 zitplaatsen.

Bruikbare binnenbreedte

176 cm

Na 25 mm isolatie en beplating per zijde.

Hoogte boven de vloer

183 cm

Na 50 mm vloeropbouw.

Gewichten en asbelastingen

Leeggewicht2.300 kg
Maximum toegestane massa4.500 kg
Laadvermogen2.200 kg
Wettelijk gereserveerd (2 zitplaatsen)− 149 kg
Blijft over voor de inbouw (2 zitplaatsen)2.051 kg
Wettelijk gereserveerd (4 zitplaatsen)− 319 kg
Blijft over voor de inbouw (4 zitplaatsen)1.881 kg
Vooras, leeg1.300 kg
Vooras, toegestaan1.900 kg
Achteras, leeg1.000 kg
Achteras, toegestaan2.800 kg

Het wettelijk vrij te houden laadvermogen is (zitplaatsen − 1) × 75 kg + 10 kg × (zitplaatsen + voertuiglengte in meters), volgens DIN EN 1646-2 en verordening (EU) 1230/2012.

Maten

Totale voertuiglengte539 cm
Wielbasis295 cm
Lengte van de laadruimte355 cm
Breedte van de laadruimte182 cm
Binnenhoogte188 cm
Bruikbare lengte na inbouw350 cm
Bruikbare breedte na inbouw176 cm
Bruikbare hoogte na inbouw183 cm

De breedte van de laadruimte geldt op het breedste punt. Tussen de wielkasten is die aanzienlijk smaller — wie daar een dwarsbed plant, bouwt het meestal over de wielkasten heen.

Wat erin past

Dwars slapen lukt tot ongeveer 172 cm lichaamslengte — gerekend met 5 cm toeslag voor kussen en bewegingsruimte.

In de lengte is de lengte niet het obstakel: 345 cm bruikbare lengte is genoeg voor elke lichaamslengte. Wat hier telt is wat er overblijft — bij 1,85 m lengte is dat 160 cm achter het bed voor keuken, badkamer en berging.

Stahoogte is er hier niet: boven de afgewerkte vloer blijft 183 cm over. Dit is een voertuig om te zitten, te knielen en met een hefdak.

Waar het bij dit voertuig op aankomt

Tussen het leeggewicht (2.300 kg) en de maximum toegestane massa (4.500 kg) zit 2.200 kg. Bij twee zitplaatsen moet je daarvan 149 kg vrijhouden voor personen en bagage — voor isolatie, meubels, techniek en water blijft 2.051 kg over. Bij vier zitplaatsen is het nog maar 1.881 kg.

De toegestane asbelastingen tellen op tot 4.700 kg, dat is 200 kg meer dan de maximum toegestane massa. Je kunt beide assen dus niet tegelijk volledig benutten — de maximum massa is eerder bereikt.

De kleinste reserve zit op de vooras: leeg staat die op 1.300 kg, toegestaan is 1.900 kg. Er blijft 600 kg over — en dat gaat sneller op dan de 2.200 kg totaal laadvermogen doet vermoeden, want zware meubels staan zelden in het midden.

Alleen de carrosserie kost al gewicht: dak, zijwanden en achterdeuren komen samen op ongeveer 25,5 m². Met 19 mm Armaflex is dat zo'n 29 kg, voordat er één meubel in het voertuig staat.

Van gegevensblad naar indeling

In de app teken je bed, keuken en badkamer op schaal in precies dit voertuig — inclusief wielkasten, schuifdeur en daktoeloop. Gewicht, asbelastingen en zwaartepunt worden berekend terwijl je plant.

App in de browser openen

Verder met deze cijfers

Alle rekenmodules zijn gratis en vragen geen account — de VW LT45 L2H2 (Classic) staat daar al als voertuig in.

Veelgestelde vragen

Hoeveel laadvermogen heeft de VW LT45 L2H2 (Classic)?

Tussen het leeggewicht (2.300 kg) en de maximum toegestane massa (4.500 kg) zit 2.200 kg. Een deel daarvan moet vrij blijven voor personen en bagage, zoals de norm voorschrijft.

Hoeveel gewicht blijft er over voor de inbouw?

Bij twee zitplaatsen 2.051 kg, bij vier nog maar 1.881 kg — het laadvermogen min het wettelijk vrij te houden laadvermogen volgens DIN EN 1646-2.

Past een dwarsbed in de VW LT45 L2H2 (Classic)?

Nee. Dwars lukt het maar tot ongeveer 172 cm lichaamslengte — voor de meesten blijft het lengtebed over.

Kun je rechtop staan in de VW LT45 L2H2 (Classic)?

Nee. Boven de afgewerkte vloer blijft maar 183 cm over — genoeg om te zitten en te knielen, niet om te staan.

Verder lezen

De waarden komen uit de voertuigcatalogus van de VanLogic-app: gegevensbladen van fabrikanten en de ADAC-voertuigcatalogus, samengevoegd voor de gangbare modeljaren van een serie. Leeggewichten verschillen tientallen kilo's naargelang de uitrusting, en een gewichtsverhoging verandert zowel de maximum massa als de asbelastingen. Wat telt is je kentekenbewijs.