Alle voertuigen

De VW Crafter / MAN TGE L3 (Std) ombouwen

Alle cijfers die je nodig hebt vóór de eerste zaagsnede: maten van de laadruimte, gewichten en asbelastingen — plus de berekening die niemand anders maakt: wat er werkelijk voor de inbouw overblijft na het wettelijk vrij te houden laadvermogen.

Voor de inbouw

1.245 kg

Laadvermogen min het wettelijk vrij te houden laadvermogen bij 2 zitplaatsen.

Bruikbare binnenbreedte

178 cm

Na 25 mm isolatie en beplating per zijde.

Hoogte boven de vloer

191 cm

Na 50 mm vloeropbouw.

Gewichten en asbelastingen

Leeggewicht2.100 kg
Maximum toegestane massa3.500 kg
Laadvermogen1.400 kg
Wettelijk gereserveerd (2 zitplaatsen)− 155 kg
Blijft over voor de inbouw (2 zitplaatsen)1.245 kg
Wettelijk gereserveerd (4 zitplaatsen)− 325 kg
Blijft over voor de inbouw (4 zitplaatsen)1.075 kg
Vooras, leeg1.300 kg
Vooras, toegestaan1.800 kg
Achteras, leeg800 kg
Achteras, toegestaan2.100 kg

Het wettelijk vrij te houden laadvermogen is (zitplaatsen − 1) × 75 kg + 10 kg × (zitplaatsen + voertuiglengte in meters), volgens DIN EN 1646-2 en verordening (EU) 1230/2012.

Maten

Totale voertuiglengte599 cm
Wielbasis364 cm
Lengte van de laadruimte345 cm
Breedte van de laadruimte183 cm
Binnenhoogte196 cm
Bruikbare lengte na inbouw340 cm
Bruikbare breedte na inbouw178 cm
Bruikbare hoogte na inbouw191 cm

De breedte van de laadruimte geldt op het breedste punt. Tussen de wielkasten is die aanzienlijk smaller — wie daar een dwarsbed plant, bouwt het meestal over de wielkasten heen.

Wat erin past

Dwars slapen lukt tot ongeveer 173 cm lichaamslengte — gerekend met 5 cm toeslag voor kussen en bewegingsruimte.

In de lengte is de lengte niet het obstakel: 335 cm bruikbare lengte is genoeg voor elke lichaamslengte. Wat hier telt is wat er overblijft — bij 1,85 m lengte is dat 150 cm achter het bed voor keuken, badkamer en berging.

Rechtop staan kunnen mensen tot ongeveer 189 cm.

Waar het bij dit voertuig op aankomt

Tussen het leeggewicht (2.100 kg) en de maximum toegestane massa (3.500 kg) zit 1.400 kg. Bij twee zitplaatsen moet je daarvan 155 kg vrijhouden voor personen en bagage — voor isolatie, meubels, techniek en water blijft 1.245 kg over. Bij vier zitplaatsen is het nog maar 1.075 kg.

De toegestane asbelastingen tellen op tot 3.900 kg, dat is 400 kg meer dan de maximum toegestane massa. Je kunt beide assen dus niet tegelijk volledig benutten — de maximum massa is eerder bereikt.

De kleinste reserve zit op de vooras: leeg staat die op 1.300 kg, toegestaan is 1.800 kg. Er blijft 500 kg over — en dat gaat sneller op dan de 1.400 kg totaal laadvermogen doet vermoeden, want zware meubels staan zelden in het midden.

Alleen de carrosserie kost al gewicht: dak, zijwanden en achterdeuren komen samen op ongeveer 25,8 m². Met 19 mm Armaflex is dat zo'n 29 kg, voordat er één meubel in het voertuig staat.

Van gegevensblad naar indeling

In de app teken je bed, keuken en badkamer op schaal in precies dit voertuig — inclusief wielkasten, schuifdeur en daktoeloop. Gewicht, asbelastingen en zwaartepunt worden berekend terwijl je plant.

App in de browser openen

Verder met deze cijfers

Alle rekenmodules zijn gratis en vragen geen account — de VW Crafter / MAN TGE L3 (Std) staat daar al als voertuig in.

Veelgestelde vragen

Hoeveel laadvermogen heeft de VW Crafter / MAN TGE L3 (Std)?

Tussen het leeggewicht (2.100 kg) en de maximum toegestane massa (3.500 kg) zit 1.400 kg. Een deel daarvan moet vrij blijven voor personen en bagage, zoals de norm voorschrijft.

Hoeveel gewicht blijft er over voor de inbouw?

Bij twee zitplaatsen 1.245 kg, bij vier nog maar 1.075 kg — het laadvermogen min het wettelijk vrij te houden laadvermogen volgens DIN EN 1646-2.

Past een dwarsbed in de VW Crafter / MAN TGE L3 (Std)?

Nee. Dwars lukt het maar tot ongeveer 173 cm lichaamslengte — voor de meesten blijft het lengtebed over.

Kun je rechtop staan in de VW Crafter / MAN TGE L3 (Std)?

Ja, tot ongeveer 189 cm lichaamslengte. Boven de afgewerkte vloer blijft 191 cm over.

Verder lezen

De waarden komen uit de voertuigcatalogus van de VanLogic-app: gegevensbladen van fabrikanten en de ADAC-voertuigcatalogus, samengevoegd voor de gangbare modeljaren van een serie. Leeggewichten verschillen tientallen kilo's naargelang de uitrusting, en een gewichtsverhoging verandert zowel de maximum massa als de asbelastingen. Wat telt is je kentekenbewijs.