Alle voertuigen

De Steyr 12M18 Ex-Military ombouwen

Alle cijfers die je nodig hebt vóór de eerste zaagsnede: maten van de laadruimte, gewichten en asbelastingen — plus de berekening die niemand anders maakt: wat er werkelijk voor de inbouw overblijft na het wettelijk vrij te houden laadvermogen.

Voor de inbouw

4.991 kg

Laadvermogen min het wettelijk vrij te houden laadvermogen bij 2 zitplaatsen.

Bruikbare binnenbreedte

240 cm

Na 25 mm isolatie en beplating per zijde.

Hoogte boven de vloer

205 cm

Na 50 mm vloeropbouw.

Gewichten en asbelastingen

Leeggewicht6.350 kg
Maximum toegestane massa11.500 kg
Laadvermogen5.150 kg
Wettelijk gereserveerd (2 zitplaatsen)− 159 kg
Blijft over voor de inbouw (2 zitplaatsen)4.991 kg
Wettelijk gereserveerd (4 zitplaatsen)− 329 kg
Blijft over voor de inbouw (4 zitplaatsen)4.821 kg
Vooras, leeg3.800 kg
Vooras, toegestaan4.600 kg
Achteras, leeg2.550 kg
Achteras, toegestaan7.200 kg

Het wettelijk vrij te houden laadvermogen is (zitplaatsen − 1) × 75 kg + 10 kg × (zitplaatsen + voertuiglengte in meters), volgens DIN EN 1646-2 en verordening (EU) 1230/2012.

Maten

Totale voertuiglengte636 cm
Wielbasis350 cm
Lengte van de laadruimte450 cm
Breedte van de laadruimte245 cm
Binnenhoogte210 cm
Bruikbare lengte na inbouw445 cm
Bruikbare breedte na inbouw240 cm
Bruikbare hoogte na inbouw205 cm

De breedte van de laadruimte geldt op het breedste punt. Tussen de wielkasten is die aanzienlijk smaller — wie daar een dwarsbed plant, bouwt het meestal over de wielkasten heen.

Wat erin past

Dwars slapen lukt tot ongeveer 235 cm lichaamslengte — gerekend met 5 cm toeslag voor kussen en bewegingsruimte.

In de lengte is de lengte niet het obstakel: 440 cm bruikbare lengte is genoeg voor elke lichaamslengte. Wat hier telt is wat er overblijft — bij 1,85 m lengte is dat 255 cm achter het bed voor keuken, badkamer en berging.

Rechtop staan kunnen mensen tot ongeveer 203 cm.

Waar het bij dit voertuig op aankomt

Tussen het leeggewicht (6.350 kg) en de maximum toegestane massa (11.500 kg) zit 5.150 kg. Bij twee zitplaatsen moet je daarvan 159 kg vrijhouden voor personen en bagage — voor isolatie, meubels, techniek en water blijft 4.991 kg over. Bij vier zitplaatsen is het nog maar 4.821 kg.

De toegestane asbelastingen tellen op tot 11.800 kg, dat is 300 kg meer dan de maximum toegestane massa. Je kunt beide assen dus niet tegelijk volledig benutten — de maximum massa is eerder bereikt.

De kleinste reserve zit op de vooras: leeg staat die op 3.800 kg, toegestaan is 4.600 kg. Er blijft 800 kg over — en dat gaat sneller op dan de 5.150 kg totaal laadvermogen doet vermoeden, want zware meubels staan zelden in het midden.

Alleen de carrosserie kost al gewicht: dak, zijwanden en achterdeuren komen samen op ongeveer 38,6 m². Met 19 mm Armaflex is dat zo'n 44 kg, voordat er één meubel in het voertuig staat.

Van gegevensblad naar indeling

In de app teken je bed, keuken en badkamer op schaal in precies dit voertuig — inclusief wielkasten, schuifdeur en daktoeloop. Gewicht, asbelastingen en zwaartepunt worden berekend terwijl je plant.

App in de browser openen

Verder met deze cijfers

Alle rekenmodules zijn gratis en vragen geen account — de Steyr 12M18 Ex-Military staat daar al als voertuig in.

Veelgestelde vragen

Hoeveel laadvermogen heeft de Steyr 12M18 Ex-Military?

Tussen het leeggewicht (6.350 kg) en de maximum toegestane massa (11.500 kg) zit 5.150 kg. Een deel daarvan moet vrij blijven voor personen en bagage, zoals de norm voorschrijft.

Hoeveel gewicht blijft er over voor de inbouw?

Bij twee zitplaatsen 4.991 kg, bij vier nog maar 4.821 kg — het laadvermogen min het wettelijk vrij te houden laadvermogen volgens DIN EN 1646-2.

Past een dwarsbed in de Steyr 12M18 Ex-Military?

Ja, dwars slapen lukt tot ongeveer 235 cm lichaamslengte. Gerekend boven de wielkasten, na aftrek van isolatie en beplating.

Kun je rechtop staan in de Steyr 12M18 Ex-Military?

Ja, tot ongeveer 203 cm lichaamslengte. Boven de afgewerkte vloer blijft 205 cm over.

Verder lezen

De waarden komen uit de voertuigcatalogus van de VanLogic-app: gegevensbladen van fabrikanten en de ADAC-voertuigcatalogus, samengevoegd voor de gangbare modeljaren van een serie. Leeggewichten verschillen tientallen kilo's naargelang de uitrusting, en een gewichtsverhoging verandert zowel de maximum massa als de asbelastingen. Wat telt is je kentekenbewijs.