Alle voertuigen

De Renault Master L2H2 ombouwen

Alle cijfers die je nodig hebt vóór de eerste zaagsnede: maten van de laadruimte, gewichten en asbelastingen — plus de berekening die niemand anders maakt: wat er werkelijk voor de inbouw overblijft na het wettelijk vrij te houden laadvermogen.

Voor de inbouw

1.249 kg

Laadvermogen min het wettelijk vrij te houden laadvermogen bij 2 zitplaatsen.

Bruikbare binnenbreedte

172 cm

Na 25 mm isolatie en beplating per zijde.

Hoogte boven de vloer

184 cm

Na 50 mm vloeropbouw.

Gewichten en asbelastingen

Leeggewicht2.100 kg
Maximum toegestane massa3.500 kg
Laadvermogen1.400 kg
Wettelijk gereserveerd (2 zitplaatsen)− 151 kg
Blijft over voor de inbouw (2 zitplaatsen)1.249 kg
Wettelijk gereserveerd (4 zitplaatsen)− 321 kg
Blijft over voor de inbouw (4 zitplaatsen)1.079 kg
Vooras, leeg1.350 kg
Vooras, toegestaan1.850 kg
Achteras, leeg750 kg
Achteras, toegestaan2.100 kg

Het wettelijk vrij te houden laadvermogen is (zitplaatsen − 1) × 75 kg + 10 kg × (zitplaatsen + voertuiglengte in meters), volgens DIN EN 1646-2 en verordening (EU) 1230/2012.

Maten

Totale voertuiglengte558 cm
Wielbasis368 cm
Lengte van de laadruimte308 cm
Breedte van de laadruimte176 cm
Binnenhoogte189 cm
Bruikbare lengte na inbouw303 cm
Bruikbare breedte na inbouw172 cm
Bruikbare hoogte na inbouw184 cm

De breedte van de laadruimte geldt op het breedste punt. Tussen de wielkasten is die aanzienlijk smaller — wie daar een dwarsbed plant, bouwt het meestal over de wielkasten heen.

Wat erin past

Dwars slapen lukt tot ongeveer 166 cm lichaamslengte — gerekend met 5 cm toeslag voor kussen en bewegingsruimte.

In de lengte is de lengte niet het obstakel: 298 cm bruikbare lengte is genoeg voor elke lichaamslengte. Wat hier telt is wat er overblijft — bij 1,85 m lengte is dat 113 cm achter het bed voor keuken, badkamer en berging.

Stahoogte is er hier niet: boven de afgewerkte vloer blijft 184 cm over. Dit is een voertuig om te zitten, te knielen en met een hefdak.

Waar het bij dit voertuig op aankomt

Tussen het leeggewicht (2.100 kg) en de maximum toegestane massa (3.500 kg) zit 1.400 kg. Bij twee zitplaatsen moet je daarvan 151 kg vrijhouden voor personen en bagage — voor isolatie, meubels, techniek en water blijft 1.249 kg over. Bij vier zitplaatsen is het nog maar 1.079 kg.

De toegestane asbelastingen tellen op tot 3.950 kg, dat is 450 kg meer dan de maximum toegestane massa. Je kunt beide assen dus niet tegelijk volledig benutten — de maximum massa is eerder bereikt.

De kleinste reserve zit op de vooras: leeg staat die op 1.350 kg, toegestaan is 1.850 kg. Er blijft 500 kg over — en dat gaat sneller op dan de 1.400 kg totaal laadvermogen doet vermoeden, want zware meubels staan zelden in het midden.

Alleen de carrosserie kost al gewicht: dak, zijwanden en achterdeuren komen samen op ongeveer 22,5 m². Met 19 mm Armaflex is dat zo'n 26 kg, voordat er één meubel in het voertuig staat.

Van gegevensblad naar indeling

In de app teken je bed, keuken en badkamer op schaal in precies dit voertuig — inclusief wielkasten, schuifdeur en daktoeloop. Gewicht, asbelastingen en zwaartepunt worden berekend terwijl je plant.

App in de browser openen

Verder met deze cijfers

Alle rekenmodules zijn gratis en vragen geen account — de Renault Master L2H2 staat daar al als voertuig in.

Veelgestelde vragen

Hoeveel laadvermogen heeft de Renault Master L2H2?

Tussen het leeggewicht (2.100 kg) en de maximum toegestane massa (3.500 kg) zit 1.400 kg. Een deel daarvan moet vrij blijven voor personen en bagage, zoals de norm voorschrijft.

Hoeveel gewicht blijft er over voor de inbouw?

Bij twee zitplaatsen 1.249 kg, bij vier nog maar 1.079 kg — het laadvermogen min het wettelijk vrij te houden laadvermogen volgens DIN EN 1646-2.

Past een dwarsbed in de Renault Master L2H2?

Nee. Dwars lukt het maar tot ongeveer 166 cm lichaamslengte — voor de meesten blijft het lengtebed over.

Kun je rechtop staan in de Renault Master L2H2?

Nee. Boven de afgewerkte vloer blijft maar 184 cm over — genoeg om te zitten en te knielen, niet om te staan.

Verder lezen

De waarden komen uit de voertuigcatalogus van de VanLogic-app: gegevensbladen van fabrikanten en de ADAC-voertuigcatalogus, samengevoegd voor de gangbare modeljaren van een serie. Leeggewichten verschillen tientallen kilo's naargelang de uitrusting, en een gewichtsverhoging verandert zowel de maximum massa als de asbelastingen. Wat telt is je kentekenbewijs.