Alle voertuigen

De Nissan NV2500 HD High Roof ombouwen

Alle cijfers die je nodig hebt vóór de eerste zaagsnede: maten van de laadruimte, gewichten en asbelastingen — plus de berekening die niemand anders maakt: wat er werkelijk voor de inbouw overblijft na het wettelijk vrij te houden laadvermogen.

Voor de inbouw

1.321 kg

Laadvermogen min het wettelijk vrij te houden laadvermogen bij 2 zitplaatsen.

Bruikbare binnenbreedte

132 cm

Na 25 mm isolatie en beplating per zijde.

Hoogte boven de vloer

190 cm

Na 50 mm vloeropbouw.

Gewichten en asbelastingen

Leeggewicht2.650 kg
Maximum toegestane massa4.127 kg
Laadvermogen1.477 kg
Wettelijk gereserveerd (2 zitplaatsen)− 156 kg
Blijft over voor de inbouw (2 zitplaatsen)1.321 kg
Wettelijk gereserveerd (4 zitplaatsen)− 326 kg
Blijft over voor de inbouw (4 zitplaatsen)1.151 kg
Vooras, leeg1.500 kg
Vooras, toegestaan1.750 kg
Achteras, leeg1.150 kg
Achteras, toegestaan2.600 kg

Het wettelijk vrij te houden laadvermogen is (zitplaatsen − 1) × 75 kg + 10 kg × (zitplaatsen + voertuiglengte in meters), volgens DIN EN 1646-2 en verordening (EU) 1230/2012.

Maten

Totale voertuiglengte611 cm
Wielbasis371 cm
Lengte van de laadruimte306 cm
Breedte van de laadruimte137 cm
Binnenhoogte195 cm
Bruikbare lengte na inbouw301 cm
Bruikbare breedte na inbouw132 cm
Bruikbare hoogte na inbouw190 cm

De breedte van de laadruimte geldt op het breedste punt. Tussen de wielkasten is die aanzienlijk smaller — wie daar een dwarsbed plant, bouwt het meestal over de wielkasten heen.

Wat erin past

Dwars slapen lukt tot ongeveer 127 cm lichaamslengte — gerekend met 5 cm toeslag voor kussen en bewegingsruimte.

In de lengte is de lengte niet het obstakel: 296 cm bruikbare lengte is genoeg voor elke lichaamslengte. Wat hier telt is wat er overblijft — bij 1,85 m lengte is dat 111 cm achter het bed voor keuken, badkamer en berging.

Rechtop staan kunnen mensen tot ongeveer 188 cm.

Waar het bij dit voertuig op aankomt

Tussen het leeggewicht (2.650 kg) en de maximum toegestane massa (4.127 kg) zit 1.477 kg. Bij twee zitplaatsen moet je daarvan 156 kg vrijhouden voor personen en bagage — voor isolatie, meubels, techniek en water blijft 1.321 kg over. Bij vier zitplaatsen is het nog maar 1.151 kg.

De toegestane asbelastingen tellen op tot 4.350 kg, dat is 223 kg meer dan de maximum toegestane massa. Je kunt beide assen dus niet tegelijk volledig benutten — de maximum massa is eerder bereikt.

De kleinste reserve zit op de vooras: leeg staat die op 1.500 kg, toegestaan is 1.750 kg. Er blijft 250 kg over — en dat gaat sneller op dan de 1.477 kg totaal laadvermogen doet vermoeden, want zware meubels staan zelden in het midden.

Alleen de carrosserie kost al gewicht: dak, zijwanden en achterdeuren komen samen op ongeveer 20,7 m². Met 19 mm Armaflex is dat zo'n 24 kg, voordat er één meubel in het voertuig staat.

Van gegevensblad naar indeling

In de app teken je bed, keuken en badkamer op schaal in precies dit voertuig — inclusief wielkasten, schuifdeur en daktoeloop. Gewicht, asbelastingen en zwaartepunt worden berekend terwijl je plant.

App in de browser openen

Verder met deze cijfers

Alle rekenmodules zijn gratis en vragen geen account — de Nissan NV2500 HD High Roof staat daar al als voertuig in.

Veelgestelde vragen

Hoeveel laadvermogen heeft de Nissan NV2500 HD High Roof?

Tussen het leeggewicht (2.650 kg) en de maximum toegestane massa (4.127 kg) zit 1.477 kg. Een deel daarvan moet vrij blijven voor personen en bagage, zoals de norm voorschrijft.

Hoeveel gewicht blijft er over voor de inbouw?

Bij twee zitplaatsen 1.321 kg, bij vier nog maar 1.151 kg — het laadvermogen min het wettelijk vrij te houden laadvermogen volgens DIN EN 1646-2.

Past een dwarsbed in de Nissan NV2500 HD High Roof?

Nee. Dwars lukt het maar tot ongeveer 127 cm lichaamslengte — voor de meesten blijft het lengtebed over.

Kun je rechtop staan in de Nissan NV2500 HD High Roof?

Ja, tot ongeveer 188 cm lichaamslengte. Boven de afgewerkte vloer blijft 190 cm over.

Verder lezen

De waarden komen uit de voertuigcatalogus van de VanLogic-app: gegevensbladen van fabrikanten en de ADAC-voertuigcatalogus, samengevoegd voor de gangbare modeljaren van een serie. Leeggewichten verschillen tientallen kilo's naargelang de uitrusting, en een gewichtsverhoging verandert zowel de maximum massa als de asbelastingen. Wat telt is je kentekenbewijs.