Alle voertuigen

De MB Vario 814D (Long) ombouwen

Alle cijfers die je nodig hebt vóór de eerste zaagsnede: maten van de laadruimte, gewichten en asbelastingen — plus de berekening die niemand anders maakt: wat er werkelijk voor de inbouw overblijft na het wettelijk vrij te houden laadvermogen.

Voor de inbouw

3.823 kg

Laadvermogen min het wettelijk vrij te houden laadvermogen bij 2 zitplaatsen.

Bruikbare binnenbreedte

185 cm

Na 25 mm isolatie en beplating per zijde.

Hoogte boven de vloer

188 cm

Na 50 mm vloeropbouw.

Gewichten en asbelastingen

Leeggewicht3.500 kg
Maximum toegestane massa7.490 kg
Laadvermogen3.990 kg
Wettelijk gereserveerd (2 zitplaatsen)− 167 kg
Blijft over voor de inbouw (2 zitplaatsen)3.823 kg
Wettelijk gereserveerd (4 zitplaatsen)− 337 kg
Blijft over voor de inbouw (4 zitplaatsen)3.653 kg
Vooras, leeg2.100 kg
Vooras, toegestaan2.500 kg
Achteras, leeg1.400 kg
Achteras, toegestaan5.600 kg

Het wettelijk vrij te houden laadvermogen is (zitplaatsen − 1) × 75 kg + 10 kg × (zitplaatsen + voertuiglengte in meters), volgens DIN EN 1646-2 en verordening (EU) 1230/2012.

Maten

Totale voertuiglengte721 cm
Wielbasis425 cm
Lengte van de laadruimte493 cm
Breedte van de laadruimte190 cm
Binnenhoogte193 cm
Bruikbare lengte na inbouw488 cm
Bruikbare breedte na inbouw185 cm
Bruikbare hoogte na inbouw188 cm

De breedte van de laadruimte geldt op het breedste punt. Tussen de wielkasten is die aanzienlijk smaller — wie daar een dwarsbed plant, bouwt het meestal over de wielkasten heen.

Wat erin past

Dwars slapen lukt tot ongeveer 180 cm lichaamslengte — gerekend met 5 cm toeslag voor kussen en bewegingsruimte.

In de lengte is de lengte niet het obstakel: 483 cm bruikbare lengte is genoeg voor elke lichaamslengte. Wat hier telt is wat er overblijft — bij 1,85 m lengte is dat 298 cm achter het bed voor keuken, badkamer en berging.

Rechtop staan kunnen mensen tot ongeveer 186 cm.

Waar het bij dit voertuig op aankomt

Tussen het leeggewicht (3.500 kg) en de maximum toegestane massa (7.490 kg) zit 3.990 kg. Bij twee zitplaatsen moet je daarvan 167 kg vrijhouden voor personen en bagage — voor isolatie, meubels, techniek en water blijft 3.823 kg over. Bij vier zitplaatsen is het nog maar 3.653 kg.

De toegestane asbelastingen tellen op tot 8.100 kg, dat is 610 kg meer dan de maximum toegestane massa. Je kunt beide assen dus niet tegelijk volledig benutten — de maximum massa is eerder bereikt.

De kleinste reserve zit op de vooras: leeg staat die op 2.100 kg, toegestaan is 2.500 kg. Er blijft 400 kg over — en dat gaat sneller op dan de 3.990 kg totaal laadvermogen doet vermoeden, want zware meubels staan zelden in het midden.

Alleen de carrosserie kost al gewicht: dak, zijwanden en achterdeuren komen samen op ongeveer 35,3 m². Met 19 mm Armaflex is dat zo'n 40 kg, voordat er één meubel in het voertuig staat.

Van gegevensblad naar indeling

In de app teken je bed, keuken en badkamer op schaal in precies dit voertuig — inclusief wielkasten, schuifdeur en daktoeloop. Gewicht, asbelastingen en zwaartepunt worden berekend terwijl je plant.

App in de browser openen

Verder met deze cijfers

Alle rekenmodules zijn gratis en vragen geen account — de MB Vario 814D (Long) staat daar al als voertuig in.

Veelgestelde vragen

Hoeveel laadvermogen heeft de MB Vario 814D (Long)?

Tussen het leeggewicht (3.500 kg) en de maximum toegestane massa (7.490 kg) zit 3.990 kg. Een deel daarvan moet vrij blijven voor personen en bagage, zoals de norm voorschrijft.

Hoeveel gewicht blijft er over voor de inbouw?

Bij twee zitplaatsen 3.823 kg, bij vier nog maar 3.653 kg — het laadvermogen min het wettelijk vrij te houden laadvermogen volgens DIN EN 1646-2.

Past een dwarsbed in de MB Vario 814D (Long)?

Ja, dwars slapen lukt tot ongeveer 180 cm lichaamslengte. Gerekend boven de wielkasten, na aftrek van isolatie en beplating.

Kun je rechtop staan in de MB Vario 814D (Long)?

Ja, tot ongeveer 186 cm lichaamslengte. Boven de afgewerkte vloer blijft 188 cm over.

Verder lezen

De waarden komen uit de voertuigcatalogus van de VanLogic-app: gegevensbladen van fabrikanten en de ADAC-voertuigcatalogus, samengevoegd voor de gangbare modeljaren van een serie. Leeggewichten verschillen tientallen kilo's naargelang de uitrusting, en een gewichtsverhoging verandert zowel de maximum massa als de asbelastingen. Wat telt is je kentekenbewijs.