Alle voertuigen

De MB T1 'Bremer' ombouwen

Alle cijfers die je nodig hebt vóór de eerste zaagsnede: maten van de laadruimte, gewichten en asbelastingen — plus de berekening die niemand anders maakt: wat er werkelijk voor de inbouw overblijft na het wettelijk vrij te houden laadvermogen.

Voor de inbouw

1.352 kg

Laadvermogen min het wettelijk vrij te houden laadvermogen bij 2 zitplaatsen.

Bruikbare binnenbreedte

180 cm

Na 25 mm isolatie en beplating per zijde.

Hoogte boven de vloer

180 cm

Na 50 mm vloeropbouw.

Gewichten en asbelastingen

Leeggewicht2.000 kg
Maximum toegestane massa3.500 kg
Laadvermogen1.500 kg
Wettelijk gereserveerd (2 zitplaatsen)− 148 kg
Blijft over voor de inbouw (2 zitplaatsen)1.352 kg
Wettelijk gereserveerd (4 zitplaatsen)− 318 kg
Blijft over voor de inbouw (4 zitplaatsen)1.182 kg
Vooras, leeg1.100 kg
Vooras, toegestaan1.500 kg
Achteras, leeg900 kg
Achteras, toegestaan2.200 kg

Het wettelijk vrij te houden laadvermogen is (zitplaatsen − 1) × 75 kg + 10 kg × (zitplaatsen + voertuiglengte in meters), volgens DIN EN 1646-2 en verordening (EU) 1230/2012.

Maten

Totale voertuiglengte525 cm
Wielbasis335 cm
Lengte van de laadruimte330 cm
Breedte van de laadruimte185 cm
Binnenhoogte185 cm
Bruikbare lengte na inbouw325 cm
Bruikbare breedte na inbouw180 cm
Bruikbare hoogte na inbouw180 cm

De breedte van de laadruimte geldt op het breedste punt. Tussen de wielkasten is die aanzienlijk smaller — wie daar een dwarsbed plant, bouwt het meestal over de wielkasten heen.

Wat erin past

Dwars slapen lukt tot ongeveer 175 cm lichaamslengte — gerekend met 5 cm toeslag voor kussen en bewegingsruimte.

In de lengte is de lengte niet het obstakel: 320 cm bruikbare lengte is genoeg voor elke lichaamslengte. Wat hier telt is wat er overblijft — bij 1,85 m lengte is dat 135 cm achter het bed voor keuken, badkamer en berging.

Stahoogte is er hier niet: boven de afgewerkte vloer blijft 180 cm over. Dit is een voertuig om te zitten, te knielen en met een hefdak.

Waar het bij dit voertuig op aankomt

Tussen het leeggewicht (2.000 kg) en de maximum toegestane massa (3.500 kg) zit 1.500 kg. Bij twee zitplaatsen moet je daarvan 148 kg vrijhouden voor personen en bagage — voor isolatie, meubels, techniek en water blijft 1.352 kg over. Bij vier zitplaatsen is het nog maar 1.182 kg.

De toegestane asbelastingen tellen op tot 3.700 kg, dat is 200 kg meer dan de maximum toegestane massa. Je kunt beide assen dus niet tegelijk volledig benutten — de maximum massa is eerder bereikt.

De kleinste reserve zit op de vooras: leeg staat die op 1.100 kg, toegestaan is 1.500 kg. Er blijft 400 kg over — en dat gaat sneller op dan de 1.500 kg totaal laadvermogen doet vermoeden, want zware meubels staan zelden in het midden.

Alleen de carrosserie kost al gewicht: dak, zijwanden en achterdeuren komen samen op ongeveer 23,9 m². Met 19 mm Armaflex is dat zo'n 27 kg, voordat er één meubel in het voertuig staat.

Van gegevensblad naar indeling

In de app teken je bed, keuken en badkamer op schaal in precies dit voertuig — inclusief wielkasten, schuifdeur en daktoeloop. Gewicht, asbelastingen en zwaartepunt worden berekend terwijl je plant.

App in de browser openen

Verder met deze cijfers

Alle rekenmodules zijn gratis en vragen geen account — de MB T1 'Bremer' staat daar al als voertuig in.

Veelgestelde vragen

Hoeveel laadvermogen heeft de MB T1 'Bremer'?

Tussen het leeggewicht (2.000 kg) en de maximum toegestane massa (3.500 kg) zit 1.500 kg. Een deel daarvan moet vrij blijven voor personen en bagage, zoals de norm voorschrijft.

Hoeveel gewicht blijft er over voor de inbouw?

Bij twee zitplaatsen 1.352 kg, bij vier nog maar 1.182 kg — het laadvermogen min het wettelijk vrij te houden laadvermogen volgens DIN EN 1646-2.

Past een dwarsbed in de MB T1 'Bremer'?

Nee. Dwars lukt het maar tot ongeveer 175 cm lichaamslengte — voor de meesten blijft het lengtebed over.

Kun je rechtop staan in de MB T1 'Bremer'?

Nee. Boven de afgewerkte vloer blijft maar 180 cm over — genoeg om te zitten en te knielen, niet om te staan.

Verder lezen

De waarden komen uit de voertuigcatalogus van de VanLogic-app: gegevensbladen van fabrikanten en de ADAC-voertuigcatalogus, samengevoegd voor de gangbare modeljaren van een serie. Leeggewichten verschillen tientallen kilo's naargelang de uitrusting, en een gewichtsverhoging verandert zowel de maximum massa als de asbelastingen. Wat telt is je kentekenbewijs.