Alle voertuigen

De MB Sprinter US 4500 170" EXT ombouwen

Alle cijfers die je nodig hebt vóór de eerste zaagsnede: maten van de laadruimte, gewichten en asbelastingen — plus de berekening die niemand anders maakt: wat er werkelijk voor de inbouw overblijft na het wettelijk vrij te houden laadvermogen.

Voor de inbouw

2.531 kg

Laadvermogen min het wettelijk vrij te houden laadvermogen bij 2 zitplaatsen.

Bruikbare binnenbreedte

130 cm

Na 25 mm isolatie en beplating per zijde.

Hoogte boven de vloer

195 cm

Na 50 mm vloeropbouw.

Gewichten en asbelastingen

Leeggewicht2.800 kg
Maximum toegestane massa5.500 kg
Laadvermogen2.700 kg
Wettelijk gereserveerd (2 zitplaatsen)− 169 kg
Blijft over voor de inbouw (2 zitplaatsen)2.531 kg
Wettelijk gereserveerd (4 zitplaatsen)− 339 kg
Blijft over voor de inbouw (4 zitplaatsen)2.361 kg
Vooras, leeg1.500 kg
Vooras, toegestaan2.085 kg
Achteras, leeg1.300 kg
Achteras, toegestaan3.600 kg

Het wettelijk vrij te houden laadvermogen is (zitplaatsen − 1) × 75 kg + 10 kg × (zitplaatsen + voertuiglengte in meters), volgens DIN EN 1646-2 en verordening (EU) 1230/2012.

Maten

Totale voertuiglengte737 cm
Wielbasis432 cm
Lengte van de laadruimte480 cm
Breedte van de laadruimte135 cm
Binnenhoogte200 cm
Bruikbare lengte na inbouw475 cm
Bruikbare breedte na inbouw130 cm
Bruikbare hoogte na inbouw195 cm

De breedte van de laadruimte geldt op het breedste punt. Tussen de wielkasten is die aanzienlijk smaller — wie daar een dwarsbed plant, bouwt het meestal over de wielkasten heen.

Wat erin past

Dwars slapen lukt tot ongeveer 125 cm lichaamslengte — gerekend met 5 cm toeslag voor kussen en bewegingsruimte.

In de lengte is de lengte niet het obstakel: 470 cm bruikbare lengte is genoeg voor elke lichaamslengte. Wat hier telt is wat er overblijft — bij 1,85 m lengte is dat 285 cm achter het bed voor keuken, badkamer en berging.

Rechtop staan kunnen mensen tot ongeveer 193 cm.

Waar het bij dit voertuig op aankomt

Tussen het leeggewicht (2.800 kg) en de maximum toegestane massa (5.500 kg) zit 2.700 kg. Bij twee zitplaatsen moet je daarvan 169 kg vrijhouden voor personen en bagage — voor isolatie, meubels, techniek en water blijft 2.531 kg over. Bij vier zitplaatsen is het nog maar 2.361 kg.

De toegestane asbelastingen tellen op tot 5.685 kg, dat is 185 kg meer dan de maximum toegestane massa. Je kunt beide assen dus niet tegelijk volledig benutten — de maximum massa is eerder bereikt.

De kleinste reserve zit op de vooras: leeg staat die op 1.500 kg, toegestaan is 2.085 kg. Er blijft 585 kg over — en dat gaat sneller op dan de 2.700 kg totaal laadvermogen doet vermoeden, want zware meubels staan zelden in het midden.

Alleen de carrosserie kost al gewicht: dak, zijwanden en achterdeuren komen samen op ongeveer 31,2 m². Met 19 mm Armaflex is dat zo'n 36 kg, voordat er één meubel in het voertuig staat.

Van gegevensblad naar indeling

In de app teken je bed, keuken en badkamer op schaal in precies dit voertuig — inclusief wielkasten, schuifdeur en daktoeloop. Gewicht, asbelastingen en zwaartepunt worden berekend terwijl je plant.

App in de browser openen

Verder met deze cijfers

Alle rekenmodules zijn gratis en vragen geen account — de MB Sprinter US 4500 170" EXT staat daar al als voertuig in.

Veelgestelde vragen

Hoeveel laadvermogen heeft de MB Sprinter US 4500 170" EXT?

Tussen het leeggewicht (2.800 kg) en de maximum toegestane massa (5.500 kg) zit 2.700 kg. Een deel daarvan moet vrij blijven voor personen en bagage, zoals de norm voorschrijft.

Hoeveel gewicht blijft er over voor de inbouw?

Bij twee zitplaatsen 2.531 kg, bij vier nog maar 2.361 kg — het laadvermogen min het wettelijk vrij te houden laadvermogen volgens DIN EN 1646-2.

Past een dwarsbed in de MB Sprinter US 4500 170" EXT?

Nee. Dwars lukt het maar tot ongeveer 125 cm lichaamslengte — voor de meesten blijft het lengtebed over.

Kun je rechtop staan in de MB Sprinter US 4500 170" EXT?

Ja, tot ongeveer 193 cm lichaamslengte. Boven de afgewerkte vloer blijft 195 cm over.

Verder lezen

De waarden komen uit de voertuigcatalogus van de VanLogic-app: gegevensbladen van fabrikanten en de ADAC-voertuigcatalogus, samengevoegd voor de gangbare modeljaren van een serie. Leeggewichten verschillen tientallen kilo's naargelang de uitrusting, en een gewichtsverhoging verandert zowel de maximum massa als de asbelastingen. Wat telt is je kentekenbewijs.