Alle voertuigen

De MB Sprinter T1N L3 ombouwen

Alle cijfers die je nodig hebt vóór de eerste zaagsnede: maten van de laadruimte, gewichten en asbelastingen — plus de berekening die niemand anders maakt: wat er werkelijk voor de inbouw overblijft na het wettelijk vrij te houden laadvermogen.

Voor de inbouw

1.189 kg

Laadvermogen min het wettelijk vrij te houden laadvermogen bij 2 zitplaatsen.

Bruikbare binnenbreedte

169 cm

Na 25 mm isolatie en beplating per zijde.

Hoogte boven de vloer

180 cm

Na 50 mm vloeropbouw.

Gewichten en asbelastingen

Leeggewicht2.150 kg
Maximum toegestane massa3.500 kg
Laadvermogen1.350 kg
Wettelijk gereserveerd (2 zitplaatsen)− 161 kg
Blijft over voor de inbouw (2 zitplaatsen)1.189 kg
Wettelijk gereserveerd (4 zitplaatsen)− 331 kg
Blijft over voor de inbouw (4 zitplaatsen)1.019 kg
Vooras, leeg1.200 kg
Vooras, toegestaan1.600 kg
Achteras, leeg950 kg
Achteras, toegestaan2.240 kg

Het wettelijk vrij te houden laadvermogen is (zitplaatsen − 1) × 75 kg + 10 kg × (zitplaatsen + voertuiglengte in meters), volgens DIN EN 1646-2 en verordening (EU) 1230/2012.

Maten

Totale voertuiglengte659 cm
Wielbasis402 cm
Lengte van de laadruimte422 cm
Breedte van de laadruimte174 cm
Binnenhoogte186 cm
Bruikbare lengte na inbouw416 cm
Bruikbare breedte na inbouw169 cm
Bruikbare hoogte na inbouw180 cm

De breedte van de laadruimte geldt op het breedste punt. Tussen de wielkasten is die aanzienlijk smaller — wie daar een dwarsbed plant, bouwt het meestal over de wielkasten heen.

Wat erin past

Dwars slapen lukt tot ongeveer 164 cm lichaamslengte — gerekend met 5 cm toeslag voor kussen en bewegingsruimte.

In de lengte is de lengte niet het obstakel: 412 cm bruikbare lengte is genoeg voor elke lichaamslengte. Wat hier telt is wat er overblijft — bij 1,85 m lengte is dat 226 cm achter het bed voor keuken, badkamer en berging.

Stahoogte is er hier niet: boven de afgewerkte vloer blijft 180 cm over. Dit is een voertuig om te zitten, te knielen en met een hefdak.

Waar het bij dit voertuig op aankomt

Tussen het leeggewicht (2.150 kg) en de maximum toegestane massa (3.500 kg) zit 1.350 kg. Bij twee zitplaatsen moet je daarvan 161 kg vrijhouden voor personen en bagage — voor isolatie, meubels, techniek en water blijft 1.189 kg over. Bij vier zitplaatsen is het nog maar 1.019 kg.

De toegestane asbelastingen tellen op tot 3.840 kg, dat is 340 kg meer dan de maximum toegestane massa. Je kunt beide assen dus niet tegelijk volledig benutten — de maximum massa is eerder bereikt.

De kleinste reserve zit op de vooras: leeg staat die op 1.200 kg, toegestaan is 1.600 kg. Er blijft 400 kg over — en dat gaat sneller op dan de 1.350 kg totaal laadvermogen doet vermoeden, want zware meubels staan zelden in het midden.

Alleen de carrosserie kost al gewicht: dak, zijwanden en achterdeuren komen samen op ongeveer 28,8 m². Met 19 mm Armaflex is dat zo'n 33 kg, voordat er één meubel in het voertuig staat.

Van gegevensblad naar indeling

In de app teken je bed, keuken en badkamer op schaal in precies dit voertuig — inclusief wielkasten, schuifdeur en daktoeloop. Gewicht, asbelastingen en zwaartepunt worden berekend terwijl je plant.

App in de browser openen

Verder met deze cijfers

Alle rekenmodules zijn gratis en vragen geen account — de MB Sprinter T1N L3 staat daar al als voertuig in.

Veelgestelde vragen

Hoeveel laadvermogen heeft de MB Sprinter T1N L3?

Tussen het leeggewicht (2.150 kg) en de maximum toegestane massa (3.500 kg) zit 1.350 kg. Een deel daarvan moet vrij blijven voor personen en bagage, zoals de norm voorschrijft.

Hoeveel gewicht blijft er over voor de inbouw?

Bij twee zitplaatsen 1.189 kg, bij vier nog maar 1.019 kg — het laadvermogen min het wettelijk vrij te houden laadvermogen volgens DIN EN 1646-2.

Past een dwarsbed in de MB Sprinter T1N L3?

Nee. Dwars lukt het maar tot ongeveer 164 cm lichaamslengte — voor de meesten blijft het lengtebed over.

Kun je rechtop staan in de MB Sprinter T1N L3?

Nee. Boven de afgewerkte vloer blijft maar 180 cm over — genoeg om te zitten en te knielen, niet om te staan.

Verder lezen

De waarden komen uit de voertuigcatalogus van de VanLogic-app: gegevensbladen van fabrikanten en de ADAC-voertuigcatalogus, samengevoegd voor de gangbare modeljaren van een serie. Leeggewichten verschillen tientallen kilo's naargelang de uitrusting, en een gewichtsverhoging verandert zowel de maximum massa als de asbelastingen. Wat telt is je kentekenbewijs.