Alle voertuigen

De MB L 911 (Allrad-Expedition) ombouwen

Alle cijfers die je nodig hebt vóór de eerste zaagsnede: maten van de laadruimte, gewichten en asbelastingen — plus de berekening die niemand anders maakt: wat er werkelijk voor de inbouw overblijft na het wettelijk vrij te houden laadvermogen.

Voor de inbouw

4.345 kg

Laadvermogen min het wettelijk vrij te houden laadvermogen bij 2 zitplaatsen.

Bruikbare binnenbreedte

225 cm

Na 25 mm isolatie en beplating per zijde.

Hoogte boven de vloer

195 cm

Na 50 mm vloeropbouw.

Gewichten en asbelastingen

Leeggewicht4.500 kg
Maximum toegestane massa9.000 kg
Laadvermogen4.500 kg
Wettelijk gereserveerd (2 zitplaatsen)− 155 kg
Blijft over voor de inbouw (2 zitplaatsen)4.345 kg
Wettelijk gereserveerd (4 zitplaatsen)− 325 kg
Blijft over voor de inbouw (4 zitplaatsen)4.175 kg
Vooras, leeg2.800 kg
Vooras, toegestaan3.300 kg
Achteras, leeg1.700 kg
Achteras, toegestaan6.200 kg

Het wettelijk vrij te houden laadvermogen is (zitplaatsen − 1) × 75 kg + 10 kg × (zitplaatsen + voertuiglengte in meters), volgens DIN EN 1646-2 en verordening (EU) 1230/2012.

Maten

Totale voertuiglengte604 cm
Wielbasis360 cm
Lengte van de laadruimte400 cm
Breedte van de laadruimte230 cm
Binnenhoogte200 cm
Bruikbare lengte na inbouw395 cm
Bruikbare breedte na inbouw225 cm
Bruikbare hoogte na inbouw195 cm

De breedte van de laadruimte geldt op het breedste punt. Tussen de wielkasten is die aanzienlijk smaller — wie daar een dwarsbed plant, bouwt het meestal over de wielkasten heen.

Wat erin past

Dwars slapen lukt tot ongeveer 220 cm lichaamslengte — gerekend met 5 cm toeslag voor kussen en bewegingsruimte.

In de lengte is de lengte niet het obstakel: 390 cm bruikbare lengte is genoeg voor elke lichaamslengte. Wat hier telt is wat er overblijft — bij 1,85 m lengte is dat 205 cm achter het bed voor keuken, badkamer en berging.

Rechtop staan kunnen mensen tot ongeveer 193 cm.

Waar het bij dit voertuig op aankomt

Tussen het leeggewicht (4.500 kg) en de maximum toegestane massa (9.000 kg) zit 4.500 kg. Bij twee zitplaatsen moet je daarvan 155 kg vrijhouden voor personen en bagage — voor isolatie, meubels, techniek en water blijft 4.345 kg over. Bij vier zitplaatsen is het nog maar 4.175 kg.

De toegestane asbelastingen tellen op tot 9.500 kg, dat is 500 kg meer dan de maximum toegestane massa. Je kunt beide assen dus niet tegelijk volledig benutten — de maximum massa is eerder bereikt.

De kleinste reserve zit op de vooras: leeg staat die op 2.800 kg, toegestaan is 3.300 kg. Er blijft 500 kg over — en dat gaat sneller op dan de 4.500 kg totaal laadvermogen doet vermoeden, want zware meubels staan zelden in het midden.

Alleen de carrosserie kost al gewicht: dak, zijwanden en achterdeuren komen samen op ongeveer 32,8 m². Met 19 mm Armaflex is dat zo'n 37 kg, voordat er één meubel in het voertuig staat.

Van gegevensblad naar indeling

In de app teken je bed, keuken en badkamer op schaal in precies dit voertuig — inclusief wielkasten, schuifdeur en daktoeloop. Gewicht, asbelastingen en zwaartepunt worden berekend terwijl je plant.

App in de browser openen

Verder met deze cijfers

Alle rekenmodules zijn gratis en vragen geen account — de MB L 911 (Allrad-Expedition) staat daar al als voertuig in.

Veelgestelde vragen

Hoeveel laadvermogen heeft de MB L 911 (Allrad-Expedition)?

Tussen het leeggewicht (4.500 kg) en de maximum toegestane massa (9.000 kg) zit 4.500 kg. Een deel daarvan moet vrij blijven voor personen en bagage, zoals de norm voorschrijft.

Hoeveel gewicht blijft er over voor de inbouw?

Bij twee zitplaatsen 4.345 kg, bij vier nog maar 4.175 kg — het laadvermogen min het wettelijk vrij te houden laadvermogen volgens DIN EN 1646-2.

Past een dwarsbed in de MB L 911 (Allrad-Expedition)?

Ja, dwars slapen lukt tot ongeveer 220 cm lichaamslengte. Gerekend boven de wielkasten, na aftrek van isolatie en beplating.

Kun je rechtop staan in de MB L 911 (Allrad-Expedition)?

Ja, tot ongeveer 193 cm lichaamslengte. Boven de afgewerkte vloer blijft 195 cm over.

Verder lezen

De waarden komen uit de voertuigcatalogus van de VanLogic-app: gegevensbladen van fabrikanten en de ADAC-voertuigcatalogus, samengevoegd voor de gangbare modeljaren van een serie. Leeggewichten verschillen tientallen kilo's naargelang de uitrusting, en een gewichtsverhoging verandert zowel de maximum massa als de asbelastingen. Wat telt is je kentekenbewijs.