Alle voertuigen

De Hyundai H350 L3H2 ombouwen

Alle cijfers die je nodig hebt vóór de eerste zaagsnede: maten van de laadruimte, gewichten en asbelastingen — plus de berekening die niemand anders maakt: wat er werkelijk voor de inbouw overblijft na het wettelijk vrij te houden laadvermogen.

Voor de inbouw

1.093 kg

Laadvermogen min het wettelijk vrij te houden laadvermogen bij 2 zitplaatsen.

Bruikbare binnenbreedte

174 cm

Na 25 mm isolatie en beplating per zijde.

Hoogte boven de vloer

190 cm

Na 50 mm vloeropbouw.

Gewichten en asbelastingen

Leeggewicht2.250 kg
Maximum toegestane massa3.500 kg
Laadvermogen1.250 kg
Wettelijk gereserveerd (2 zitplaatsen)− 157 kg
Blijft over voor de inbouw (2 zitplaatsen)1.093 kg
Wettelijk gereserveerd (4 zitplaatsen)− 327 kg
Blijft over voor de inbouw (4 zitplaatsen)923 kg
Vooras, leeg1.350 kg
Vooras, toegestaan1.850 kg
Achteras, leeg900 kg
Achteras, toegestaan2.240 kg

Het wettelijk vrij te houden laadvermogen is (zitplaatsen − 1) × 75 kg + 10 kg × (zitplaatsen + voertuiglengte in meters), volgens DIN EN 1646-2 en verordening (EU) 1230/2012.

Maten

Totale voertuiglengte620 cm
Wielbasis367 cm
Lengte van de laadruimte378 cm
Breedte van de laadruimte180 cm
Binnenhoogte196 cm
Bruikbare lengte na inbouw373 cm
Bruikbare breedte na inbouw174 cm
Bruikbare hoogte na inbouw190 cm

De breedte van de laadruimte geldt op het breedste punt. Tussen de wielkasten is die aanzienlijk smaller — wie daar een dwarsbed plant, bouwt het meestal over de wielkasten heen.

Wat erin past

Dwars slapen lukt tot ongeveer 170 cm lichaamslengte — gerekend met 5 cm toeslag voor kussen en bewegingsruimte.

In de lengte is de lengte niet het obstakel: 368 cm bruikbare lengte is genoeg voor elke lichaamslengte. Wat hier telt is wat er overblijft — bij 1,85 m lengte is dat 183 cm achter het bed voor keuken, badkamer en berging.

Rechtop staan kunnen mensen tot ongeveer 188 cm.

Waar het bij dit voertuig op aankomt

Tussen het leeggewicht (2.250 kg) en de maximum toegestane massa (3.500 kg) zit 1.250 kg. Bij twee zitplaatsen moet je daarvan 157 kg vrijhouden voor personen en bagage — voor isolatie, meubels, techniek en water blijft 1.093 kg over. Bij vier zitplaatsen is het nog maar 923 kg.

De toegestane asbelastingen tellen op tot 4.090 kg, dat is 590 kg meer dan de maximum toegestane massa. Je kunt beide assen dus niet tegelijk volledig benutten — de maximum massa is eerder bereikt.

De kleinste reserve zit op de vooras: leeg staat die op 1.350 kg, toegestaan is 1.850 kg. Er blijft 500 kg over — en dat gaat sneller op dan de 1.250 kg totaal laadvermogen doet vermoeden, want zware meubels staan zelden in het midden.

Alleen de carrosserie kost al gewicht: dak, zijwanden en achterdeuren komen samen op ongeveer 27,6 m². Met 19 mm Armaflex is dat zo'n 31 kg, voordat er één meubel in het voertuig staat.

Van gegevensblad naar indeling

In de app teken je bed, keuken en badkamer op schaal in precies dit voertuig — inclusief wielkasten, schuifdeur en daktoeloop. Gewicht, asbelastingen en zwaartepunt worden berekend terwijl je plant.

App in de browser openen

Verder met deze cijfers

Alle rekenmodules zijn gratis en vragen geen account — de Hyundai H350 L3H2 staat daar al als voertuig in.

Veelgestelde vragen

Hoeveel laadvermogen heeft de Hyundai H350 L3H2?

Tussen het leeggewicht (2.250 kg) en de maximum toegestane massa (3.500 kg) zit 1.250 kg. Een deel daarvan moet vrij blijven voor personen en bagage, zoals de norm voorschrijft.

Hoeveel gewicht blijft er over voor de inbouw?

Bij twee zitplaatsen 1.093 kg, bij vier nog maar 923 kg — het laadvermogen min het wettelijk vrij te houden laadvermogen volgens DIN EN 1646-2.

Past een dwarsbed in de Hyundai H350 L3H2?

Nee. Dwars lukt het maar tot ongeveer 170 cm lichaamslengte — voor de meesten blijft het lengtebed over.

Kun je rechtop staan in de Hyundai H350 L3H2?

Ja, tot ongeveer 188 cm lichaamslengte. Boven de afgewerkte vloer blijft 190 cm over.

Verder lezen

De waarden komen uit de voertuigcatalogus van de VanLogic-app: gegevensbladen van fabrikanten en de ADAC-voertuigcatalogus, samengevoegd voor de gangbare modeljaren van een serie. Leeggewichten verschillen tientallen kilo's naargelang de uitrusting, en een gewichtsverhoging verandert zowel de maximum massa als de asbelastingen. Wat telt is je kentekenbewijs.