Alle voertuigen

De Ford Transit US 148" WB HR ombouwen

Alle cijfers die je nodig hebt vóór de eerste zaagsnede: maten van de laadruimte, gewichten en asbelastingen — plus de berekening die niemand anders maakt: wat er werkelijk voor de inbouw overblijft na het wettelijk vrij te houden laadvermogen.

Voor de inbouw

1.645 kg

Laadvermogen min het wettelijk vrij te houden laadvermogen bij 2 zitplaatsen.

Bruikbare binnenbreedte

134 cm

Na 25 mm isolatie en beplating per zijde.

Hoogte boven de vloer

202 cm

Na 50 mm vloeropbouw.

Gewichten en asbelastingen

Leeggewicht2.500 kg
Maximum toegestane massa4.300 kg
Laadvermogen1.800 kg
Wettelijk gereserveerd (2 zitplaatsen)− 155 kg
Blijft over voor de inbouw (2 zitplaatsen)1.645 kg
Wettelijk gereserveerd (4 zitplaatsen)− 325 kg
Blijft over voor de inbouw (4 zitplaatsen)1.475 kg
Vooras, leeg1.450 kg
Vooras, toegestaan2.086 kg
Achteras, leeg1.050 kg
Achteras, toegestaan2.721 kg

Het wettelijk vrij te houden laadvermogen is (zitplaatsen − 1) × 75 kg + 10 kg × (zitplaatsen + voertuiglengte in meters), volgens DIN EN 1646-2 en verordening (EU) 1230/2012.

Maten

Totale voertuiglengte598 cm
Wielbasis376 cm
Lengte van de laadruimte363 cm
Breedte van de laadruimte139 cm
Binnenhoogte207 cm
Bruikbare lengte na inbouw358 cm
Bruikbare breedte na inbouw134 cm
Bruikbare hoogte na inbouw202 cm

De breedte van de laadruimte geldt op het breedste punt. Tussen de wielkasten is die aanzienlijk smaller — wie daar een dwarsbed plant, bouwt het meestal over de wielkasten heen.

Wat erin past

Dwars slapen lukt tot ongeveer 129 cm lichaamslengte — gerekend met 5 cm toeslag voor kussen en bewegingsruimte.

In de lengte is de lengte niet het obstakel: 353 cm bruikbare lengte is genoeg voor elke lichaamslengte. Wat hier telt is wat er overblijft — bij 1,85 m lengte is dat 168 cm achter het bed voor keuken, badkamer en berging.

Rechtop staan kunnen mensen tot ongeveer 200 cm.

Waar het bij dit voertuig op aankomt

Tussen het leeggewicht (2.500 kg) en de maximum toegestane massa (4.300 kg) zit 1.800 kg. Bij twee zitplaatsen moet je daarvan 155 kg vrijhouden voor personen en bagage — voor isolatie, meubels, techniek en water blijft 1.645 kg over. Bij vier zitplaatsen is het nog maar 1.475 kg.

De toegestane asbelastingen tellen op tot 4.807 kg, dat is 507 kg meer dan de maximum toegestane massa. Je kunt beide assen dus niet tegelijk volledig benutten — de maximum massa is eerder bereikt.

De kleinste reserve zit op de vooras: leeg staat die op 1.450 kg, toegestaan is 2.086 kg. Er blijft 636 kg over — en dat gaat sneller op dan de 1.800 kg totaal laadvermogen doet vermoeden, want zware meubels staan zelden in het midden.

Alleen de carrosserie kost al gewicht: dak, zijwanden en achterdeuren komen samen op ongeveer 25,3 m². Met 19 mm Armaflex is dat zo'n 29 kg, voordat er één meubel in het voertuig staat.

Van gegevensblad naar indeling

In de app teken je bed, keuken en badkamer op schaal in precies dit voertuig — inclusief wielkasten, schuifdeur en daktoeloop. Gewicht, asbelastingen en zwaartepunt worden berekend terwijl je plant.

App in de browser openen

Verder met deze cijfers

Alle rekenmodules zijn gratis en vragen geen account — de Ford Transit US 148" WB HR staat daar al als voertuig in.

Veelgestelde vragen

Hoeveel laadvermogen heeft de Ford Transit US 148" WB HR?

Tussen het leeggewicht (2.500 kg) en de maximum toegestane massa (4.300 kg) zit 1.800 kg. Een deel daarvan moet vrij blijven voor personen en bagage, zoals de norm voorschrijft.

Hoeveel gewicht blijft er over voor de inbouw?

Bij twee zitplaatsen 1.645 kg, bij vier nog maar 1.475 kg — het laadvermogen min het wettelijk vrij te houden laadvermogen volgens DIN EN 1646-2.

Past een dwarsbed in de Ford Transit US 148" WB HR?

Nee. Dwars lukt het maar tot ongeveer 129 cm lichaamslengte — voor de meesten blijft het lengtebed over.

Kun je rechtop staan in de Ford Transit US 148" WB HR?

Ja, tot ongeveer 200 cm lichaamslengte. Boven de afgewerkte vloer blijft 202 cm over.

Verder lezen

De waarden komen uit de voertuigcatalogus van de VanLogic-app: gegevensbladen van fabrikanten en de ADAC-voertuigcatalogus, samengevoegd voor de gangbare modeljaren van een serie. Leeggewichten verschillen tientallen kilo's naargelang de uitrusting, en een gewichtsverhoging verandert zowel de maximum massa als de asbelastingen. Wat telt is je kentekenbewijs.