Alle voertuigen

De Ford Transit L4H3 'Jumbo' ombouwen

Alle cijfers die je nodig hebt vóór de eerste zaagsnede: maten van de laadruimte, gewichten en asbelastingen — plus de berekening die niemand anders maakt: wat er werkelijk voor de inbouw overblijft na het wettelijk vrij te houden laadvermogen.

Voor de inbouw

1.038 kg

Laadvermogen min het wettelijk vrij te houden laadvermogen bij 2 zitplaatsen.

Bruikbare binnenbreedte

173 cm

Na 25 mm isolatie en beplating per zijde.

Hoogte boven de vloer

198 cm

Na 50 mm vloeropbouw.

Gewichten en asbelastingen

Leeggewicht2.300 kg
Maximum toegestane massa3.500 kg
Laadvermogen1.200 kg
Wettelijk gereserveerd (2 zitplaatsen)− 162 kg
Blijft over voor de inbouw (2 zitplaatsen)1.038 kg
Wettelijk gereserveerd (4 zitplaatsen)− 332 kg
Blijft over voor de inbouw (4 zitplaatsen)868 kg
Vooras, leeg1.350 kg
Vooras, toegestaan1.750 kg
Achteras, leeg950 kg
Achteras, toegestaan2.250 kg

Het wettelijk vrij te houden laadvermogen is (zitplaatsen − 1) × 75 kg + 10 kg × (zitplaatsen + voertuiglengte in meters), volgens DIN EN 1646-2 en verordening (EU) 1230/2012.

Maten

Totale voertuiglengte670 cm
Wielbasis375 cm
Lengte van de laadruimte422 cm
Breedte van de laadruimte178 cm
Binnenhoogte202 cm
Bruikbare lengte na inbouw417 cm
Bruikbare breedte na inbouw173 cm
Bruikbare hoogte na inbouw198 cm

De breedte van de laadruimte geldt op het breedste punt. Tussen de wielkasten is die aanzienlijk smaller — wie daar een dwarsbed plant, bouwt het meestal over de wielkasten heen.

Wat erin past

Dwars slapen lukt tot ongeveer 168 cm lichaamslengte — gerekend met 5 cm toeslag voor kussen en bewegingsruimte.

In de lengte is de lengte niet het obstakel: 412 cm bruikbare lengte is genoeg voor elke lichaamslengte. Wat hier telt is wat er overblijft — bij 1,85 m lengte is dat 227 cm achter het bed voor keuken, badkamer en berging.

Rechtop staan kunnen mensen tot ongeveer 196 cm.

Waar het bij dit voertuig op aankomt

Tussen het leeggewicht (2.300 kg) en de maximum toegestane massa (3.500 kg) zit 1.200 kg. Bij twee zitplaatsen moet je daarvan 162 kg vrijhouden voor personen en bagage — voor isolatie, meubels, techniek en water blijft 1.038 kg over. Bij vier zitplaatsen is het nog maar 868 kg.

De toegestane asbelastingen tellen op tot 4.000 kg, dat is 500 kg meer dan de maximum toegestane massa. Je kunt beide assen dus niet tegelijk volledig benutten — de maximum massa is eerder bereikt.

De kleinste reserve zit op de vooras: leeg staat die op 1.350 kg, toegestaan is 1.750 kg. Er blijft 400 kg over — en dat gaat sneller op dan de 1.200 kg totaal laadvermogen doet vermoeden, want zware meubels staan zelden in het midden.

Alleen de carrosserie kost al gewicht: dak, zijwanden en achterdeuren komen samen op ongeveer 31,0 m². Met 19 mm Armaflex is dat zo'n 35 kg, voordat er één meubel in het voertuig staat.

Van gegevensblad naar indeling

In de app teken je bed, keuken en badkamer op schaal in precies dit voertuig — inclusief wielkasten, schuifdeur en daktoeloop. Gewicht, asbelastingen en zwaartepunt worden berekend terwijl je plant.

App in de browser openen

Verder met deze cijfers

Alle rekenmodules zijn gratis en vragen geen account — de Ford Transit L4H3 'Jumbo' staat daar al als voertuig in.

Veelgestelde vragen

Hoeveel laadvermogen heeft de Ford Transit L4H3 'Jumbo'?

Tussen het leeggewicht (2.300 kg) en de maximum toegestane massa (3.500 kg) zit 1.200 kg. Een deel daarvan moet vrij blijven voor personen en bagage, zoals de norm voorschrijft.

Hoeveel gewicht blijft er over voor de inbouw?

Bij twee zitplaatsen 1.038 kg, bij vier nog maar 868 kg — het laadvermogen min het wettelijk vrij te houden laadvermogen volgens DIN EN 1646-2.

Past een dwarsbed in de Ford Transit L4H3 'Jumbo'?

Nee. Dwars lukt het maar tot ongeveer 168 cm lichaamslengte — voor de meesten blijft het lengtebed over.

Kun je rechtop staan in de Ford Transit L4H3 'Jumbo'?

Ja, tot ongeveer 196 cm lichaamslengte. Boven de afgewerkte vloer blijft 198 cm over.

Verder lezen

De waarden komen uit de voertuigcatalogus van de VanLogic-app: gegevensbladen van fabrikanten en de ADAC-voertuigcatalogus, samengevoegd voor de gangbare modeljaren van een serie. Leeggewichten verschillen tientallen kilo's naargelang de uitrusting, en een gewichtsverhoging verandert zowel de maximum massa als de asbelastingen. Wat telt is je kentekenbewijs.