Alle voertuigen

De Ducato/Jumper/Boxer L4H3 (High) ombouwen

Alle cijfers die je nodig hebt vóór de eerste zaagsnede: maten van de laadruimte, gewichten en asbelastingen — plus de berekening die niemand anders maakt: wat er werkelijk voor de inbouw overblijft na het wettelijk vrij te houden laadvermogen.

Voor de inbouw

1.091 kg

Laadvermogen min het wettelijk vrij te houden laadvermogen bij 2 zitplaatsen.

Bruikbare binnenbreedte

182 cm

Na 25 mm isolatie en beplating per zijde.

Hoogte boven de vloer

212 cm

Na 50 mm vloeropbouw.

Gewichten en asbelastingen

Leeggewicht2.250 kg
Maximum toegestane massa3.500 kg
Laadvermogen1.250 kg
Wettelijk gereserveerd (2 zitplaatsen)− 159 kg
Blijft over voor de inbouw (2 zitplaatsen)1.091 kg
Wettelijk gereserveerd (4 zitplaatsen)− 329 kg
Blijft over voor de inbouw (4 zitplaatsen)921 kg
Vooras, leeg1.400 kg
Vooras, toegestaan2.100 kg
Achteras, leeg850 kg
Achteras, toegestaan2.400 kg

Het wettelijk vrij te houden laadvermogen is (zitplaatsen − 1) × 75 kg + 10 kg × (zitplaatsen + voertuiglengte in meters), volgens DIN EN 1646-2 en verordening (EU) 1230/2012.

Maten

Totale voertuiglengte636 cm
Wielbasis404 cm
Lengte van de laadruimte407 cm
Breedte van de laadruimte187 cm
Binnenhoogte217 cm
Bruikbare lengte na inbouw402 cm
Bruikbare breedte na inbouw182 cm
Bruikbare hoogte na inbouw212 cm

De breedte van de laadruimte geldt op het breedste punt. Tussen de wielkasten is die aanzienlijk smaller — wie daar een dwarsbed plant, bouwt het meestal over de wielkasten heen.

Wat erin past

Dwars slapen lukt tot ongeveer 177 cm lichaamslengte — gerekend met 5 cm toeslag voor kussen en bewegingsruimte.

In de lengte is de lengte niet het obstakel: 397 cm bruikbare lengte is genoeg voor elke lichaamslengte. Wat hier telt is wat er overblijft — bij 1,85 m lengte is dat 212 cm achter het bed voor keuken, badkamer en berging.

Rechtop staan kunnen mensen tot ongeveer 210 cm.

Waar het bij dit voertuig op aankomt

Tussen het leeggewicht (2.250 kg) en de maximum toegestane massa (3.500 kg) zit 1.250 kg. Bij twee zitplaatsen moet je daarvan 159 kg vrijhouden voor personen en bagage — voor isolatie, meubels, techniek en water blijft 1.091 kg over. Bij vier zitplaatsen is het nog maar 921 kg.

De toegestane asbelastingen tellen op tot 4.500 kg, dat is 1.000 kg meer dan de maximum toegestane massa. Je kunt beide assen dus niet tegelijk volledig benutten — de maximum massa is eerder bereikt.

De kleinste reserve zit op de vooras: leeg staat die op 1.400 kg, toegestaan is 2.100 kg. Er blijft 700 kg over — en dat gaat sneller op dan de 1.250 kg totaal laadvermogen doet vermoeden, want zware meubels staan zelden in het midden.

Alleen de carrosserie kost al gewicht: dak, zijwanden en achterdeuren komen samen op ongeveer 32,3 m². Met 19 mm Armaflex is dat zo'n 37 kg, voordat er één meubel in het voertuig staat.

Van gegevensblad naar indeling

In de app teken je bed, keuken en badkamer op schaal in precies dit voertuig — inclusief wielkasten, schuifdeur en daktoeloop. Gewicht, asbelastingen en zwaartepunt worden berekend terwijl je plant.

App in de browser openen

Verder met deze cijfers

Alle rekenmodules zijn gratis en vragen geen account — de Ducato/Jumper/Boxer L4H3 (High) staat daar al als voertuig in.

Veelgestelde vragen

Hoeveel laadvermogen heeft de Ducato/Jumper/Boxer L4H3 (High)?

Tussen het leeggewicht (2.250 kg) en de maximum toegestane massa (3.500 kg) zit 1.250 kg. Een deel daarvan moet vrij blijven voor personen en bagage, zoals de norm voorschrijft.

Hoeveel gewicht blijft er over voor de inbouw?

Bij twee zitplaatsen 1.091 kg, bij vier nog maar 921 kg — het laadvermogen min het wettelijk vrij te houden laadvermogen volgens DIN EN 1646-2.

Past een dwarsbed in de Ducato/Jumper/Boxer L4H3 (High)?

Nee. Dwars lukt het maar tot ongeveer 177 cm lichaamslengte — voor de meesten blijft het lengtebed over.

Kun je rechtop staan in de Ducato/Jumper/Boxer L4H3 (High)?

Ja, tot ongeveer 210 cm lichaamslengte. Boven de afgewerkte vloer blijft 212 cm over.

Verder lezen

De waarden komen uit de voertuigcatalogus van de VanLogic-app: gegevensbladen van fabrikanten en de ADAC-voertuigcatalogus, samengevoegd voor de gangbare modeljaren van een serie. Leeggewichten verschillen tientallen kilo's naargelang de uitrusting, en een gewichtsverhoging verandert zowel de maximum massa als de asbelastingen. Wat telt is je kentekenbewijs.